Ферментација резервоар (Xuzhou)

Краток опис:

  Користејќи држава на уметноста дизајн и производство, Longbang Пиво Машини Опрема копродукции, Ltd обезбедува трајни, висок квалитет на ферментација резервоарот. Со користење на полиуретански изолатор во внатрешноста на резервоарот, огледало полиран внатрешната површина и обвивка за млазно ладење, нашите ферментација тенкови ќе обезбеди супериорен производ за вашите пиварница. Спецификација: Надворешен челик Дебелина: 1.5 mm; Внатрешни челик Дебелина: 2.5 mm; За изолација на: 80mm; Внатрешни санитарен Полирање: 0.4μm; Во крајна корнет ...


детали за производот

Тагови производ

 

Користејќи држава на уметноста дизајн и производство, Longbang Пиво Машини Опрема копродукции, Ltd обезбедува трајни, висок квалитет на ферментација резервоарот. Со користење на полиуретански изолатор во внатрешноста на резервоарот, огледало полиран внатрешната површина и обвивка за млазно ладење, нашите ферментација тенкови ќе обезбеди супериорен производ за вашите пиварница.

Спецификација: Надворешен челик Дебелина: 1.5 mm; Внатрешни челик Дебелина: 2.5 mm; За изолација на: 80mm; Внатрешни санитарен Полирање: 0.4μm, долниот конус агол е 75 степени.

Големина:. 200л, 400L, 500L, 600 л, 1000L, итн (прилагодено Дизајнирано опрема е исто така достапни.)

Материјал: Уверение 304 од не'рѓосувачки челик 

Сите системи направени спецификации на купувачи.

Се држат до принципот на "клиентите прво", нашата компанија секогаш се стреми висок квалитет на производите и искрено со нетрпение очекува да соработува со вас.

Е-пошта: lbeerequipment@gmail.com  или 13064018162@163.com

 

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • 
    WhatsApp Онлајн Chat!