Mash Tank

Përshkrim i shkurtër:

Function: It is used to extract sugar from the wort, which can provide nutrient for the subsequently fermentation of the yeast, and add hops in the brewing process. Specification: Inner: Stainless steel 304; Thickness: 3mm; Outer: Stainless steel frosted plate or mirror polishing, thickness: 2mm; Insulation Material: Polyurethane; Thickness: 80mm; With sample connection;Classic German type with an arc Working Process: Utilizing argon-arc welding,the inner of equipment is made of stainless st...


 • :
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Funksioni: Ajo është përdorur për nxjerrjen e sheqerit nga Wort, të cilat mund të japin lëndë ushqyese për më pas fermentimit të maja, dhe të shtoni HOPS në procesin e pirja.

  Specification:

  Inner: Stainless steel 304; Thickness: 3mm;

  Outer: Stainless steel frosted plate or mirror polishing, thickness: 2mm;

  Insulation Material: Polyurethane; Thickness: 80mm;

  With sample connection;Classic German type with an arc

  Working Process:

  Utilizing argon-arc welding,the inner of equipment is made of stainless steel 304 and goes through polishing.The temperature is measured by a bimetallic thermometer.

  Specification:100L,200L,250L,300L,500L,1000L,etc.(Custom-Designed equipment is also available.)

  Material: Certified stainless steel304, Titanium,Copper-clad,etc.

  Dukje:

  1. Më e zakonshme është bërë e tërhequr pjatë. Është i përshtatshëm për përdoruesin për të pastruar Wort mbetur në tank dhe për të parandaluar ndotjen jashtë.
  2. Shfaqja bakrit pasqyrë duket e bukur, elegante dhe të madh. Dhe kjo ka një kuptim të historisë pas një përdorimi të gjatë kohore. Megjithatë, është e vështirë për të pastruar e cila ka nevojë për një person të veçantë-caktuar për të ruajtur çdo ditë.
  3. Rose Gold pjatë pasqyrë përbërë është e ngjashme me bllokun e vizatimit në anti-korrozioni dhe ngurtësisë. Është e lehtë për të pastruar dhe të përshtatshme për bar në modë dhe restorant me pamjen e saj të bukur.

  Të gjitha sistemet e bëra për specifikimet e konsumatorit.

  Sticking to the principle of “Customers First”, our company always pursues high quality of the products and sincerely looks forward to cooperating with you.                                               

   

  Adresa Email: lbeerequipment@gmail.com  ose 13064018162@163.com

   

   

   

   

   


 • Previous:
 • Next:

 • 
  WhatsApp Online Chat!